Predavanje ge. Damjane Šmid “VZGOJA OTROK IN MLADOSTNIKOV V DANAŠNJEM ČASU”

Damjana Šmid je profesorica socialne pedagogike, delovna terapevtka, svetovalka, multiplikatorka za izobraževanje otrok s posebnimi potrebami, NLP praktik, opravljen ima certifikat iz realitetne terapije (William Glasser Institute). Za njo je več kot 30 let delovnih izkušenj, trideset let srečevanja s človeško stisko.

Na svojem predavanju bo predstavila, kako naj bi potekala vzgoja otrok in mladostnikov v današnjem času. Ne glede, ali imajo posebne potrebe ali ne, je naša starševska dolžnost, da jih opremimo za življenje. Na predavanju se bo pogovarjala o tem, kako se pogovarjamo z otroki, kako jih poslušamo, kako smo jim v pomoč pri doseganju njihovih ciljev in kako jih usmerjamo od interesov do izbire poklica. Prav tako bo beseda tekla o pretirani animaciji, o skrbi zanje, o velikem kradljivcu našega prostega časa – internetu. Dobro je vedeti, kako poskrbimo za varno okolje, tako v družini, kot v družbi. Kako poskrbimo, da bodo samozavestni, z dobro samopodobo hodili po svojih poteh?

Začela bo z vprašanjem: »Kako je biti moj otrok?«.

V jedru se bo dotaknila vprašanja: »S čim bi rad-a opremil-a svojega otroka?«.

Zaključila bo z vprašanjem:  »Po čem se me bodo spominjali moji otroci?«