TOM telefon 11/23

TOM telefon je namenjen otrokom in mladostnikom, ki se v procesu odraščanja srečujejo z različnimi vprašanji, dilemami in stiskami. V sklopu akcije »Tom potuje, otroke obiskuje« po Sloveniji potujejo TOM nahrbtniki, ki obiskujejo osnovne šole.

V času od 23. oktobra do 11. novembra smo gostili TOM nahrbtnik in z njim obeležili mednarodni dan otroških telefonov (17. maj). V ta namen smo na šoli vzpostavili »TOM telefon« kotiček. Nahrbtnik je potoval od 5. do 9. razreda, vseboval je USB ključ (vsebina o TOM telefonu) in  spominsko knjigo. Učitelji smo pri urah oddelčne skupnosti učencem predstavili ključne informacije in namen TOM telefona. Po obravnavi je vsak oddelek v »spominsko knjigo«, ki je bila v nahrbtniku, napisal ali narisal, kaj jim pomeni TOM telefon®.

A kot smo že zapisali, nobena težava ni prevelika ali premajhna za pogovor … pogovor je namreč odgovor.

Anja Mattica