Pustovanje 2/24

Trinajstega februarja 2024 smo se prebudili v toplo jutro, ki se je razvilo v čudovit sončen dan. Prava napoved pomladi!

Prav tako toplo je bilo na naši šoli že zgodaj zjutraj, ko so skozi šolska vrata prišle prve maškare.

Učenci so prvi dve uri preživeli v razredih, kjer so se pogovarjali o pustu, spoznali so tradicionalne slovenske maske in ustvarjali. Nato so se našemili in v telovadnici jih je že čakalo presenečenje. Za en dan, smo ta prostor spremenili v pravi žur plac. Telovadnica je bila okrašena z baloni, pisanimi trakovi in poskočno glasbo. Manjkale so samo vesele maškare.

Začelo se je pravo pustno rajanje. V zabavnem programu so naši super žiranti izbrali najlepše, najbolj domiselne, najbolj strašne ter izvirno skupinsko masko.  Na koncu smo učencem razdelili sladkarije ter zaključili ta nor dan.

Zunaj se je že zelo segrelo in sijalo je sonce. Zagotovo so nase maškare bile tako glasne in so morda res pregnale zimo.

Mentorici: Nina Radolovič in Maša Mohorič