Najbolj zlata je prostovoljska lopata

Slogan letošnjega Dneva za spremembe je »Najbolj zlata je prostovoljska lopata«. Z učenci naše šole smo se v letošnjem letu pridružili aktivnostim v tednu prostovoljstva. V letošnjem letu občina Divača praznuje obletnico rojstva pisatelja dr. Bogomirja Magajne. Med letom potekajo različne prireditve na to temo. Pisatelja so imeli zelo radi prav otroci. Klicali so ga »striček BAJ-BAJ«. Predvidevamo, da prav zato, ker jim je iz mesta nosil bonbone, kar je bilo za tiste čase prava dragocenost.

Idej, kako izdelati preprosto darilo z bonbončkom, je bilo veliko. Skušali smo se čim bolj približati sloganu. Učenci so pri izdelovanju zelo uživali, še posebej zato, ker so si lahko med delom, tu pa tam privoščili kakšen bonbonček.

Izdelke smo odnesli na občino. Ob Nacionalnem tednu prostovoljstva, bodo prostovoljci raznašali bonbone in sladka sporočilca osamljenim in starejšim občanom.

Nataša Hreščak in Erika Trobec Marušič