Tudi v tem šolskem letu na obisku v Mestni knjižnici Piran 6/24

V okviru nacionalnega projekta spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo«, smo bili 04. junija 2024 z učenci skupine posebnega programa vzgoje in izobraževanja V. na obisku v Mestni knjižnici Piran, kamor se zaradi gostoljubja zelo radi vračamo.

Za osnovnošolce je bila v projektu Rastem s knjigo izbrana knjiga Modri otok, katero so dobili v dar tudi učenci te skupine. Koordinatorica knjižnice Enea Vuković Žorž je kot vedno skrbno pripravila program za nas. Ogledali smo si kratek predstavitveni film (https://www.mladinska-knjiga.si/knjige/za-mlade/modri-otok). Z učenci smo se preizkusili v iskanju podatkov o knjigah in ostalih poučnih nalogah. Največji izziv je bil vsekakor rebus.

Ga. Enea nas je popeljala skozi knjižnico in podučila o razvrstitvi knjig po področjih in starostnih skupinah.

Učenci so se z namigi preizkusili v iskanju knjig na knjižnih policah.

Za nagrado so prejeli sladko darilce zavito v knjižne platnice. Tudi naši učenci so pripravili za gostiteljico majhno pozornost. Obojestransko zadovoljni smo si zaželeli uspešen zaključek šolskega leta in brezskrbno počitnikovanje ob branju knjige Modri otok.

Ingrid Babič Podržaj, profesorica defektologije

Mentorica projekta Rastem s knjigo za učence posebnega programa vzgoje in izobraževanja