PUST PRAZNIH UST? TO PA NE 3/2020

V Centru za usposabljanje Elvira Vatovec Divača zaradi delavnih učencev, pomoči urnih in spretnih rok Sonje, prijaznih in spodbudnih besed Martine ni bil pust niti praznih rok in niti praznih ust.

Ko se bliža pustni čas, je dobra volja in navihano vzdušje nekaj povsem normalnega. A zdi se, da je v Centru za usposabljanje Elvira Vatovec v Divači to nekaj povsem vsakodnevnega. Učenci s svojo dobrovoljnostjo nevede okužijo odrasle. Tako, da ni nič kaj nenavadno, če je v CUEV Divača pustno vzdušje trajalo kar ves teden.

Pustnemu izdelovanju mask, rajanju pa Divaških ulicah, cvrtju slastnih mišk je sledil začetek posta. V tem času smo posebej povabljeni, da poleg odpovedi nečemu, darujemo svoj čas tistim, ki potrebujejo našo pomoč. In tako smo izdelovali Unicef-ove punčke, saj Unicef-ova punčka iz cunj simbolizira otroka iz države v razvoju, ki ga je potrebno cepiti in potrebuje našo pomoč. Projekt Punčka iz cunj ni zgolj projekt ustvarjanja. To je projekt sožitja in prijateljstva.

V tem tednu smo imeli tudi nekaj obiskov, tako staršev kot sosedov, ki so poskrbeli, da so bile naše malice bolj sladke in polne vitaminov ter nam še dodatno polepšali dneve.

Hvala vsem skupaj in vsakemu posebej, da je zadnji teden v februarju tako slastno in radostno potekal.

Ponedeljek 04.02.2020 – izdelovanje mask

Torek 05.02.2020 – rajanje po Divaških ulicah

Zdaj pa je res čas, da krenemo …

Nekateri starši so se nam pridružili za kratek čas.

Celo ga. županja je bila obiska vesela.

Sreda 06.02.2020 – slastne miške niso smele manjkati

Sestavine dobro zmešamo, prvo z žlicami.

Skupaj združimo. V slogi je moč.

Zdaj pa še z mikserjem zmešam.

Pri cvrtju mišk moramo biti izredno pozorni.

Njami, njam.

Četrtek 07.02.2020 in petek 08.02.2020 – punčke za Unicef

Od rezanja kroja do šivanja telesa punčke.

S polnilom napolnimo punčko.

Še oblekice zašijemo in lase naredimo, pa bo punčka gotova.

Vsaka je posebna. Vsaka je unikatna. In vsaka bo pomagala otroku.

» Nekaj časa bomo krasile to steno, nato z imenom in vizitko na UNICEF odhitimo.«

Utrinke zapisala Ingrid Babič Podržaj