KJE SMO ?

Mobilna specialna in rehabilitacijska pedagoška služba je namenjena otrokom in mladostnikom s posebnimi potrebami in s težavami pri razvoju in učenju.

Je del dejavnosti, ki jih izvaja Center za usposabljanje Elvira Vatovec Strunjan. Služba je osnovana kot delo na terenu. S svojim delom pokriva potrebe osnovnih in srednjih šol v slovenski Istri in na Krasu.

V šolskem letu 2020/21 delamo na štirinajstih osnovnih šolah s pripadajočimi podružnicami, vključno z osnovnima šolama z italijanskim učnim jezikom ter na eni srednji šoli.

Seznam vrtcev, osnovnih in srednjih šol, kjer se izvaja naša mobilna specialna in rehabilitacijska služba:

• Osnovna šola Dekani,
  • Osnovna šola Oskarja Kovačiča Škofije,
  • Osnovna šola dr. Aleš Bebler – Primož Hrvatini,
  • Osnovna šola Ankaran,
  • Osnovna šola Šmarje pri Kopru,
  • Osnovna šola z italijanskim učnim jezikom Scuola elementare  Pier Paolo Vergerio il Vecchio  Koper,
  • ​Osnovna šola Vojke Šmuc Izola,
  • Osnovna šola Livade Izola,
  • Osnovna šola z italijanskim učnim jezikom Scuola elementare  Dante Alighieri Izola,
  • Osnovna šola Sečovlje,
  • Osnovna šola Lucija,
  • Osnovna šola Cirila Kosmača Piran,
  • Osnovna šola Dutovlje,
  • Osnovna šola Srečka Kosovela Sežana​​,​
  • Srednja zdravstvena šola Izola – Scuola media sanitaria Isola.